Logo
Одштампајте ову страницу

Indija razvija sopstveni operativni sistem

скачать шаблоны joomla 3.5
каталог музыкальных инструментов

Indija će razviti sopstveni operativni sistem, prije svega radi jačanja informatičke bezbJednosti. Informatički napadi i krađa podataka su, između ostalog, podstakli Indiju na planiranje razvoja sopstvenog korisničkog programa, prenjeli su francuski elektronski mediji Taj potez, okarakterisan kao "nacionalni", odvijaće se pod okriljem Organizacije za istraživanje i razvoj u oblasti odbrane - DRDO i prije svega, u saradnji sa softverskim kompanijama sa sedištem u gradu Bangaloru. 

U DRDO-u smatraju da je Indija, u kojoj se trenutno koriste operativni sistemi iz zapadnih zemalja, suočena sa mnogobrojnim propustima u softverskoj strategiji, među kojima je i nepostojanje sopstvenog korisničkog programa. 

Ocjenjuje se da je radi efikasne zaštite podataka, za Indiju jedini način posjedovanje sopstvenog operativnog sistema, kompletne arhitekture i izvornog koda.  

Postojaće mogučnost da tehnologije koje budu razvijene u okviru te inicijative budu komercijalizovane za širu javnost.

Последњи пут измењено%AM, %24 %470 %2013 %11:%dec
перчатки для бодибилдинга
игры для android бесплатно

Најновије од Super User

Dizajn Vipreklame