Menu

Zvornički pioniri prvaci Republike, pioniorke četvrto mjesto

 kk-zvornik-basket

Od 12. do 13. aprila Košarkaški klub "FinDo" Doboj bio je domaćin završnog turnira za pionire Republike Srpske, godišta 1999-2000. godine.

Na završnom turniru učestvovale su četiri najbolje ekipe: KK "Vrelo" Čajniče, KK "Ruki" Banja Luka, KK "Zvornik Basket" Zvornik i domaćin KK "FinDo" Doboj.

Sve utakmice su se igrale u sportskoj dvorani Srednjoškolskog centra, a prvog dana, u subotu, od 16:30 časova igrali su KK "Ruki" Banja Luka - KK "Zvornik Basket" Zvornik, a u 18:30 KK "FinDo" Doboj - KK "Vrelo" Čajniče.

Drugog dana turnira prvi na teren su u 09:30 časova izašli KK "Zvornik Basket" Zvornik - KK "Vrelo" Čajniče, a u 11:30 časova  KK "Ruki" Banja Luka - KK "FinDo" Doboj.

U prvom meču drugog dana, naša ekipa se sastala sa odličnom ekipom KK "Vrelo" Čajniče. Podatak da ekipa KK "Vrelo" nije doživjela poraz zadnje dvije godine, govori dovoljno o kvalitetu ekipe. Prvo poluvrijeme je pripalo ekipi iz Čajniča, koji su dosta agresivnije ušli u meč i čak u jednom momentu imali prednost od 13 poena. Drugo poluvrijeme naši su zaigrali mnogo snažnije i agresivnije, prije svega u odbrani, što je naravno dalo rezultate u napadu, da bi na kraju slavili sa 8 poena razlike.

U poslednjoj utakmici naši mladi igrači su se sastali sa domaćinom KK "Findo". Bilo je veoma teško našim momcima da igraju tri utakmice u dva dana, pogotovo ovu zadnju utakmicu kad su bili na korak do prvog mjesta. Motivisanošću u zadnjoj utakmicu su pokazali veliku dozu zrelosti i rutinski priveli utakmicu kraju i tako zabilježili treću pobjedu na turniru, što je ujedno i bila potvrda prvog mjesta.

Sve čestitke našoj ekipi i momcima prije svega na sportskom ponašanju na terenu i van njega, a naravno najsrdačnije čestitke na osvojenom prvom mjestu!

“Ističemo da su pored naših pionira koji su postali prvaci Republike Srpske, četvrto mjesto u RS zauzele naše pionirke i to u konkurenciji sa godinu dana starijim djevojčicama!
Ono što baca sjenku na sve ove njihove uspjehe je i nedavno održana sjednica skupštine, na kojoj se pored ostalih tačaka nalazila i tačka „raspodjela budžeta za sport“. Komisija za sport je za dva košarkaška kluba izdvojila sredstva od po 10.000 KM, dok su za naš klub su izdvojili 0 KM, uz obrazloženje da mi ništa ne radimo i da nam sredstva nisu ni potrebna. Ovo je sramna odluka i treba da je se stide oni koji su je donijeli! Mi smo u Doboju predstavljali naš grad, naše sugrađane, klub i sve njih koji su donosili ovu odluku!
Hvala svima koji su uz nas od početka i koji su vjerovali u naš rad, trud, zalaganje i naravno rezultate” – istakao je za InfoZvornik trener KK "Zvornik Basket" Dejan Gajić.

Sport

Prev Next

Suze velikog šampiona bole najviše

08-08-2016 Hits:2133 Sport

Suze velikog šampiona bole najviše

Prvu pravu senzaciju na Olimpijskim igrama u Riju napravio je Huan Martin del Potro eliminacijom Novaka Đokovića već u prvom kolu, a vanserijska igra Argentinca i njegova najbolja partija u karijeri slomila je na kraju duh najboljeg tenisera svijeta.  Držao se Đoković dostojanstveno...

Marko Nikolić se vraća na klupu Partizana?!

01-08-2016 Hits:2774 Sport

Marko Nikolić se vraća na klupu Partizana?!

Nije, međutim, jedini čije ime figurira kod čelnika kluba iz Humske. Tu su još trojica potencijalnih povratnika u Partizan, ali sa znantno manjim šansama... Poraz Partizana u Kruševcu značio je odlazak Ivana Tomića sa klupe, a kako saznaje MOZZART Sport, prvi...

Tekvondoista Srđan Draškić osvojio bronzanu medalju

21-04-2016 Hits:4089 Sport

Tekvondoista Srđan Draškić osvojio bronzanu medalju

Gradonačelnik Zvornika Zoran Stevanović upriličio je danas prijem za uspješne članova Tekvondo kluba „Srpski soko“ koji su u okviru Reprezantacije BiH učestvovali na Prvenstvu Evrope u tekvondou koje je održano u Solunu od 11. do 17. aprila. Na takmičenju je...

Nole odbranio Majami - 28. Masters titula!

04-04-2016 Hits:2916 Sport

Nole odbranio Majami - 28. Masters titula!

Novak Đoković pobjedio je Keija Nišikorija sa 6:3, 6:3 u finalu turnira iz Masters 1000 serije u Majamiju! Istorija je njegova destinacija: Đoković osvojio Majami, izjednačio jedan i oborio tri rekorda! Srpski teniser slavio protiv Nišikorija sa 2:0 u setovima i tako...

Nikola Mićić - Biser Drine iz Zvornika

31-03-2016 Hits:2575 Sport

Nikola Mićić - Biser Drine iz Zvornika

Mladi Nikola Mićić, jedan je od najtalentovanijih polaznika škole fudbala Drine iz Zvornika. Uzrast 2005. godište vode Aleksandar Vasić i Aleksandar Kikić, aktivni igrači Drine, a među dosta talentovanih dječaka, Mićić nagovještava velike fudbalske domete. - Fudbal sam zavolio gledajući prvotimce...

Nole se mučio sa autsajderom

14-03-2016 Hits:2222 Sport

 Nole se mučio sa autsajderom

Novak Đoković plasirao se u treće kolo turnira iz Masters 1000 serije u Indijan Velsu, pošto je savladao Bjorna Fratanđela sa 2:6, 6:1, 6:2. Rafael Nadal prošao je u treće kolo prvog Mastersa sezone u Indijan Velsu. Amerikanac, trenutno 149. teniser...

Večeras odbojkašice Drine dočekuju ekipu iz Han Pijeska

04-03-2016 Hits:2367 Sport

Večeras odbojkašice Drine dočekuju ekipu iz Han Pijeska

  U okviru prvenstva Prve lige RS za odbojkašice, OK Drina Zvornik danas na svom parketu dočekuje ekipu Han Pijeska. Utakmica se odigrava u Rekreativno- sportskom centru sa početkom u 20:30 časova. Iz kluba pozivaju sve ljubitelje odbojke da dođu na utakmicu...

Uspjeh džudista „Srpskog sokola“ na Međunarodnom turniru u Laktašima

16-02-2016 Hits:2581 Sport

Uspjeh džudista „Srpskog sokola“ na Međunarodnom turniru u Laktašima

Proteklog vikenda u Laktašima je održan 14. Međunarodni džudo turnir “Laktaši open 2016”, na kome su učestvovale 54 ekipe sa preko 1.000 takmičara iz pet zemalja. Džudisti Džudo kluba „Srpski soko“ iz Zvornika osvojili su 36 medalja i...

Drina dobila novog trenera

13-01-2016 Hits:2906 Sport

Drina dobila novog trenera

Zvornička Drina dobila je novog šefa stručnog štaba Cvijetina Blagojevića, a za njegovog pomoćnika imanovan je Mile Lazarević. Milan Đokić, sportski direktor Drine istakao je da će u ekipi ostati svi domaći igrači, a da će od „stranaca” ostati samo...

Vaterpolo reprezentacija Srbije je svjetski šampion.

10-08-2015 Hits:2837 Sport

Vaterpolo reprezentacija Srbije je svjetski šampion.

Izabranici Dejana Savića su u finalu planetarnog šampionata u Kazanju savladali Hrvatsku sa ubedljivih 11:4 (2:2, 3:0, 2:2, 4:0) i osvojili prvo svetsko zlato posle 2009. godine. Ovo je drugo zlato sa planetarnog takmičenja u istoriji srpskog vaterpola. Hrvati su samo na...

Srbija je šampion svijeta!

20-06-2015 Hits:2842 Sport

Srbija je šampion svijeta!

Zvuči nestvarno, ali tako je - Srbija je u finalu Svjetskog prvenstva u fudbalu pobjedila Brazil! Junaci su "orlići", igrači omladinske selekcije koji su petostruke šampione svjeta savladali posle produžetaka sa 2:1. Izabranici Veljka Paunovića su partijama i ponašanjem na šampionatu na...

U 59. godini istrčao dva polumaratona

11-06-2015 Hits:3235 Sport

U 59. godini istrčao dva polumaratona

U roku od  mjesec dana, pedesetdevetogodišnji Jovan Bečanović, magistar tehničkih nauka zaposlen u „Alumini” iz Zvornika, učestvovao je na dva polumaratona. Najpre je 18. aprila bio akter 28. Beogradskog maratona, na kome je nastupao na polumaratonskoj trci,  da bi 17.maja trčao...

Sarajevo šampion BiH, Drina ostala u premijer ligi

31-05-2015 Hits:2537 Sport

Sarajevo šampion BiH, Drina ostala u premijer ligi

Tim s "Koševa" je u posljednjem kolu Premijer lige savladao Slobodu rezultatom 3:1 i tako završio šampionat sa tri boda više u odnosu na Željezničar koji je remizirao u Zenici sa Čelikom (1:1). Drina i Slavija su odigrali bez golova (0:0)...

Krupa iznenadila Drinu

02-04-2015 Hits:2438 Sport

Krupa iznenadila Drinu

Fudbaleri Drine neprijatno su iznenadili svoje navijače u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Republike Srpske, jer su na svom terenu poraženi od Krupe sa 1:2. Tako je novi strateg Zvorničana Srđan Bajić porazom debitovao na kormilu i imaće težak zadatak da nadoknadi...

Dragan Mičić više nije trener Drine

23-03-2015 Hits:2756 Sport

Dragan Mičić više nije trener Drine

Upravni odbor Fudbalskog kluba „Drina“ iz Zvornika je na vanrednoj sjednici održanoj 22.03.2015. godine, nakon analize stanja u klubu i postignutih rezultata na početku proljećnog dijela prvenstava BH Telekom Premijer lige, odlučio da sa mjesta trenera prvog tima smijeni Dragana...